3, 2, 1… Start!

Blogowanie start

3, 2, 1 i zaczynamy! Tak pow wielu miesiącach namysłów i ciągłego zastanawiania się postanowiłem założyć bloga:).  Szczerze pisząc ten pierwszy wpis mam nadzieję, że uda mi się wytrwać i tworzyć przez długi czas wartościowe treści, z których skorzysta wielu internautów. Pomysł prowadzenia bloga nie jest może zbyt oryginalny, bo w sieci roi się od blogów, które poruszają dotyczą praktycznie wszystkich dziedzin życiowych. Co więcej, tych blogów będzie jeszcze przybywać z każdym dniem i to jest właśnie główny powód, dla którego zdecydowałem się założyć bloga.

O czym będzie blog ZawodBloger.pl?

ZawodBloger.pl ma pomóc osobom prowadzącym bloga oraz tym, które chcą dopiero zacząć. Będę opisywał porady jak zacząć blogować, jak pisać oraz wiele innych cennych wskazówek, które pomogą w prowadzeniu swojego bloga. W dużym skrócie mogę już na samym początku wymienić fundamentalne tematy bloga. Zaznaczam jednak, że to nie jedyne tematy, których będzie dotyczył blog.

WordPress

Na pewno będę pokazywał i omawiał szczegółowo WordPressa, bo tak naprawdę na nim opiera się połowa Internetu i 80% wszystkich blogów. Wiele razy sam szukałem pomocy w sieci, aby dowiedzieć się jak coś zrobić w WordPressie. Przyznam, że prawie zawsze pomoc tą uzyskiwałem ze stron zagranicznych. Mam nadzieję, że ZawodBloger.pl zmieni tą sytuację i będzie to porządne kompendium wiedzy o tej platformie, które rozwiąże wiele problemów.

Pomysły, triki, porady na prowadzenie bloga

Przyznam, że to będzie najtrudniejsza kategoria na moim blogu. Dlaczego tak uważam? Bardzo dużo osób szuka pomysłów jak rozkręcić bloga? Jak pisać atrakcyjnie? Większość odpowiedzi w sieci brzmi podobnie:

  • twórz ciekawy content,
  • musisz mieć pomysł,
  • pisz o swojej pasji,
  • itd.

To wszystko się zgadza, tylko są to pojęcia, teorie. Przydałby się jakieś przykłady, zestawienia pokazujące, że to wszystko ma pokrycie. Żebyśmy dobrze zrozumieli się w tym punkcie. Również uważam, że powyższe punkty są prawdziwe, ale mało mówią osobie, która zaczyna.

SEO

Wiele osób zakładających bloga nie myśli kompletnie o SEO. Potrafią fajnie rozkręcić bloga, zdobyć ruch, pomimo braku kompletnej optymalizacji swojej strony. Wczoraj na facebooku zapytała mnie nieznajoma co to jest ta cała optymalizacja? Pytała, bo otworzyła swoją stronę/bloga w bardzo wąskiej tematyce i kompletnie nie widać tego bloga, pomimo praktycznie zerowej konkurencji.

Trendy internetowe i nowości

Internet rozwija się błyskawicznie, trzeba nieustannie dostosowywać się do zmian, które przynosi Nam kolejny dzień. ZawodBloger.pl będzie omawiał zmiany, nowości, które pojawiają się w sieci, aby wszyscy mieli świadomość, w którą stronę zmierza wirtualny świat.

Social Media

Bez Social Media już chyba nikt nie wyobraża sobie Internetu. Portale społecznościowe to prawdziwy raj dla blogowiczów, ponieważ w Social Media można zyskać duża liczbę followersów, subskrybentów, like’ów itd. Jak korzystać z Social Media? Tego również się dowiecie.

Kto będzie tworzył ZawodBloger.pl?

Ups… zapomniałem się przedstawić. Na imię mam Tomek i to właśnie ja będę tworzył ZawodBloger.pl. Od wielu lat zajmuje się szeroko pojętym marketingiem internetowym. Zaczynałem od portali ogłoszeniowych (które kupiło allegro), później była masa różnego rodzaju projektów, które zakończyły się z różnym skutkiem:). Były lata afiliacji, czyli zarabianiu na prowizjach. To również będzie szeroko omawiany temat na blogu. Obecnie jestem właścicielem agencji SEO, programistą i od teraz blogerem:). Od razu zaznaczę, że ten blog nie ma na celu promowania mojej agencji. Założenie jest takie, aby o niej nie wspominać w innych postach niż ten:).

To tyle, mam nadzieję, że moja wiedza zdobyta przez lata przyda się osobom, które zaczną czytać mojego bloga. Jeśli dostanę chociaż jednego maila/komentarz, w którym ktoś napisze, że pomogłem. To będzie już sukces!

Dodaj komentarz:

Your email address will not be published.

Site Footer