Jak sprawdzić jaki to szablon WordPress?

Jak sprawdzić szablon wordpress

Jedną z najtrudniejszych rzeczy, wyborów w blogowaniu jest wybór szablonu strony. Bardzo często nie potrafimy zdecydować się na jeden szablon i być konsekwentnym w swoim wyborze. Oczywiście szablon można zmienić i niczego to nie popsuje na naszym blogu, który jest oparty na WordPress. Dlaczego zmiana szablonu nic nie popsuje? Cała zawartość bloga zapisana jest w bazie. Zmiana szablonu to tylko zmiana szaty graficznej, czyli tak naprawdę nowe spodnie, czy sukienka:).

Szablony WordPress

Wiele razy doświadczyłem sytuacji, w której zdecydowałem się już na wybór szablonu, a 2 dni później widziałem świetny szablon na innym blogu lub stronie. Świetny, ponieważ wszystko było bardzo dobrze rozmieszczone, dzięki czemu układ strony zachęcał, a nie zniechęcał.

Ok, ale jak sprawdzić jaki szablon jest zainstalowany na blogu?

Sprawdzanie szablonu WordPress

Na początku chcę zaznaczyć, że nie chodzi tutaj o kopiowanie, bo każdy szablon ma tak rozbudowaną konfigurację, która zapewnia wiele różnych wyglądów blogom, które używają tego samego motywu. Szablony można sprawdzić korzystając z dwóch stron:

Dla przykładu wpisałem adres zawodbloger.pl i widać, że korzystam z szablonu Writing Child.

Ponadto możemy też zobaczyć z jakich pluginów, wtyczek korzysta dany blog.

pluginy wordpress
Jeszcze raz zaznaczam, nie chodzi tutaj o kopiowanie. Tak naprawdę z każdego szablonu, nawet płatnego korzystają tysiące osób na całym świecie, ponieważ jeśli kupujesz szablon to kupujesz jego licencje, a nie jest to zakup na wyłączność. Więc spokojnie, nic nie kopiujemy:).

Liczba komentarzy: 1 On Jak sprawdzić jaki to szablon WordPress?

Dodaj komentarz:

Your email address will not be published.

Site Footer